КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 26 Яну 2021, 19:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Добави отговор
Потребителско име:
Заглавие:
Писане на мнение:
 

Усмивки
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Големина на шрифта:
Цвят на шрифта
Настройки:
BBCode е Включен
[img] е Включен
[flash] е Изключен
[url] е Включено
Усмивките са Включени
Изключи BBCode
Изключи усмивките
Недей автоматично да правиш URL адреси
Потвърждение на мнението
За да се предпази писането на ботове, администратора изисква да въведете код за сигурност. Ако имате проблеми с код-а свържете се с администратора.
Код за потвърждение:
Въведете кода от изображението.
   

Преглед на тема - Данъчна оценка и скица при вписване на последователни сделки
Автор Съобщение
  Заглавие:  Данъчна оценка и скица при вписване на последователни сделки  Отговори с цитат


ДО
ПРЕДСЕДАТЕЛИТЕ НА
РАЙОННИТЕ СЪДИЛИЩА

ДО
ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯ ДИРЕКТОР
НА АГЕНЦИЯТА ПО
ВПИСВАНИЯТА ПРИ
МИНИСТЕРСТВО НА
ПРАВОСЪДИЕТО

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА
РЕГИОНАЛНИ ДИРЕКЦИИ
КЪМ АГЕНЦИЯТА ПО
ВПИСВАНИЯТА
По повод постъпили в Министерство на правосъдието питания
относно:
1. допустимо ли е да се използва едно и също
удостоверение за данъчна оценка при покупко-
продажба на недвижим имот и непосредствено след
това учредяване на ипотека върху същия недвижим
имот
2. допустимо ли е скицата-копие от кадастралната карта,
издадена на името на продавача, да се използва от
купувача, в качеството му на ипотекарен длъжник в
друга, втора процедура /учредяване на ипотека
непосредствено след продажбата/, без съгласието на
Агенцията по геодезия, картография и кадастър /чл. 57
от ЗКИР/
и с цел уеднаквяване на практиката по тези въпроси на всички съдии по
вписванията в страната и на всички служби по вписванията към Агенцията
по вписванията, беше проучена практиката на по-големите районни
съдилища, респ. по-големите служби по вписванията /София, Пловдив,
Варна, Русе, Бургас, Плевен, Кърджали, Хасково/. В Министерство на
правосъдието постъпиха становища от ръководителите на съдиите по
вписванията при изброените районни съдилища, подкрепени със сериозни
аргументи в указаната посока.
Предвид изложеното и на основание чл.5,т.8 от Устройствения
правилник на Министерство на правосъдието, моля да се предприемат
спешни мерки за уеднаквяване на практиката по тези въпроси на съдиите

по вписванията във всички районни съдилища в страната, както и на
служителите от всички служби по вписванията към Агенцията по
вписванията, както следва:

1. при вписване на две или повече поредни сделки,
каузално свързани /продажба и ипотека/, извършени в
един и същи ден, може да се използва едно и също
удостоверение за данъчна оценка, издадено на името на
продавача по първата сделка, приложено по същата
2. при вписване на две и повече поредни сделки, каузално
свързани /продажба, ипотека/, извършени в един и
същи ден, може да се използва скицата-копие от
кадастралната карта, издадена на името на продавача
по първата сделка, приложена по същата.

08.10.2008 год.
ЗАМЕСТНИК МИНИСТЪР
ИЛОНКА РАЙЧИНОВА
Мнение Публикувано на: 06 Яну 2011, 11:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов