КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 24 Апр 2024, 11:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем при вписване на съдебно решение
Ново мнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 11:27 
Offline
Адвокат
Адвокат

Регистриран на: 11 Фев 2010, 11:29
Мнения: 1
Уважаеми колеги,

Образувано е гр. д. по ИМ по чл.108 от ЗС. Съдът е дал указание на ищеца да впише ИМ. В 1 с.з. ищецът представя доказателство- квитанция за внесена д.т. за вписване на ИМ и съдът дава ход. Установява се, че ответникът е собственик на процесния имот и искът е отхвърлен. Сега обаче АВ ми отказват вписване, тъй като ИМ въобще не е била вписана от ищеца.

Как да впиша това решение? Идеи?


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Проблем при вписване на съдебно решение
Ново мнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 11:52 
Offline
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:06
Мнения: 398
Никаво значение няма кой ще поиска отбелязването на решението по вписаната искова молба в случая.
Вписване може да поиска всеки.
Само в чл. 115, ал. 2 ЗС законът предвижда ищецът, чийто иск е уважен в шестмесечен срок от влизане на решението в сила да направи отбелязване, в противен случай с изтичането на този срок вписването на исковвата молба губи действието си


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Проблем при вписване на съдебно решение
Ново мнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 12:30 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:19
Мнения: 470
bebitor написа:
Уважаеми колеги,

Образувано е гр. д. по ИМ по чл.108 от ЗС. Съдът е дал указание на ищеца да впише ИМ. В 1 с.з. ищецът представя доказателство- квитанция за внесена д.т. за вписване на ИМ и съдът дава ход. Установява се, че ответникът е собственик на процесния имот и искът е отхвърлен. Сега обаче АВ ми отказват вписване, тъй като ИМ въобще не е била вписана от ищеца.

Как да впиша това решение? Идеи?



Не виждам причина да Ви отказват вписване. Според мен поискайте си и ако откажат жалете..... Успех..


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Проблем при вписване на съдебно решение
Ново мнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 21:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
bebitor написа:
Уважаеми колеги, Образувано е гр. д. по ИМ по чл.108 от ЗС. Съдът е дал указание на ищеца да впише ИМ. В 1 с.з. ищецът представя доказателство- квитанция за внесена д.т. за вписване на ИМ и съдът дава ход. Установява се, че ответникът е собственик на процесния имот и искът е отхвърлен. Сега обаче АВ ми отказват вписване, тъй като ИМ въобще не е била вписана от ищеца. Как да впиша това решение? Идеи? П.П. Само да уточня, понеже се включиха колеги по скайп, въпросът ми не е как се обжалва отказ на съдия по вписванията, а как да се впише СР без предходно вписана ИМ.

Уважаеми колеги, казусът има доста различни измерения от представеното пред вас - вижте линка 8-)


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов