КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 27 Фев 2020, 10:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Назначаване до провеждане на конкурс
Ново мнениеПубликувано на: 20 Авг 2009, 18:45 
Извинявам се за неудобството, но искам да задам един много резонен въпрос и той е следния:
Вече мина едната част от конкурса - съдии по вписванията, допуснати до писмения изпит са 16 души /не се знае за кои РС/, в същото време има назначени на някои места временно изпълняващи длъжността - съдии по вписванията, на основание чл.68, т4 от КТ, което за мене е доста неясно какво означава, поради това, че ако този който е временно назначен до провеждане на конкурс не бъде допуснат до устен изпит т.е. не успее на конкурса, до кога остава на работа, до приключване на конкурса и назначаването на избрания чрез конкурс кандидат - а ако няма такъв, какво става, временно изпълняващия остава ли си на мястото или, интересуваме дали назначението на такъв временно изпълняващ е с фиксиран точен срок - например до назначаването на кандидат издържал конкурса или до повеждане пак на конкурс/незнайно кога/?


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Назначаване до провеждане на конкурс
Ново мнениеПубликувано на: 23 Авг 2009, 12:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
zdrav_19 написа:
Извинявам се за неудобството, но искам да задам един много резонен въпрос и той е следния:
Вече мина едната част от конкурса - съдии по вписванията, допуснати до писмения изпит са 16 души /не се знае за кои РС/, в същото време има назначени на някои места временно изпълняващи длъжността - съдии по вписванията, на основание чл.68, т4 от КТ, което за мене е доста неясно какво означава, поради това, че ако този който е временно назначен до провеждане на конкурс не бъде допуснат до устен изпит т.е. не успее на конкурса, до кога остава на работа, до приключване на конкурса и назначаването на избрания чрез конкурс кандидат - а ако няма такъв, какво става, временно изпълняващия остава ли си на мястото или, интересуваме дали назначението на такъв временно изпълняващ е с фиксиран точен срок - например до назначаването на кандидат издържал конкурса или до повеждане пак на конкурс/незнайно кога/?

Кодекс на труда
Срочни трудови договори (загл. изм. - дв, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)

Чл. 68. написа:
(1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 68, доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Срочен трудов договор се сключва:
........
4. (т. 4 зал., предишна т. 5 - изм., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) за работа на длъжност, която се заема с конкурс - за времето, докато бъде заета въз основа на конкурс;
.......

Какво неясно има - ако длъжността не се заеме, назначеният по чл. 68, ал.1 т. 4, във връзка чл. 293 ЗСВ продължава да я изпълнява.
Ако се заеме след проведения конкурс и спечелилият всъпи в длъжност, едва тогава назначеният до заемането на длъжнастта, след заемането й въз основа на конкурса ще бъде освободен.


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов