КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 23 Апр 2024, 19:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ПУШЕНЕТО ВРЕДИ НА ВАС И НА ТЕЗИ ОКОЛО ВАС
Ново мнениеПубликувано на: 01 Апр 2011, 09:38 
Offline
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:06
Мнения: 398
Eдин Шедьовър.

Спомням си, че когато го четох за пръв път се смях до сълзи, някои мислят че Karanedeff е авторът му.

Аз пуша. Пуша яко. Опитвах се да спра, ама не става нищо.

Пробвах с никотинови дъвки, но отказах дъвките. По-отвратителни дъвки няма.

Пробвах и с Табекс, но и него спрях, защото ми се гадеше, когато запалех цигара.

Реших да си купя лула с идеята да спра да пуша цигари и да си подръпвам от лулата блажено цял ден. Не става - половината ми заплата отиде за кибрит с тая лула. Докато я пушех изхабих една гора клечки.

И с пури пробвах, но те са толкова гадни, че след това палех цигара, за да си оправя вкуса.

Един ден реших да си мия зъбите, всеки път когато ми се допуши. Не ми стигаше една тубичка на ден. В работата се разхождах с паста за зъби във вътрешния джоб на сакото и през 15 минути търчах в тоалетната да си мия зъбите.
Веднъж нахълтвам в тоалетната да си мия зъбите, а на съседната мивка колегата, като ме вижда с четката, започва да се хили като ..........., измива си ръцете и излиза.
На вратата го среща шефа.
Вижда му захилената физиономия и как си закопчава ципа на панталона, а после вижда мен как си мия зъбите … Започнаха да ме гледат накриво. Аз, естествено, усетих каква е цялата работа и реших да си вдигна малко рейтинга. Започнах да влизам в женската тоалетна да си мия зъбите с идеята колежките да започнат да излизат захилени, но те ме гонеха с крясъци и заклинания от там.
Едвам се измъкнах от ситуацията.
Пропуших от нерви.

Напоследък ми отнема доста време купуването на цигари, заради предупрежденията върху кутиите.

Нека анализираме някои от тях:

- Да вземем за пример “Пушенето води до бавна и мъчителна смърт”. Цигари с такова съобщение избягвам да си купувам.

- Искам от продавачките друга кутия и те започват да ровят докато попаднат на “Тютюнопушенето по време на бременност уврежда плода”. Ха – викам – давай я, тая е за мен! Да му мислят бременните!

- Или пък: “Пушачите умират по-млади” Колко по-млади? Вместо на 80, умират на 75 ли? Този интервал от време между 75-тата и 80-тата годинки едва ли са изпълнени с назабравими спомени. Най-много да лежа на едно легло и да зяпам тавана, докато чакам децата и внуците ми да ме нахранят. Да ходя по малка нужда от време на време и после да се събуждам. Не, благодаря!

- Или пък да разгледаме друго: “Пазете децата: не ги карайте да вдишват Вашия дим”. Те децата пушат повече и от мен! Онзи ден срещам едно хлапе с тениска на Еминем, което изглеждаше така, сякаш току-що е проходило. Спира ме, изхрачва се като футболист, хваща се за чатала и рапирайки ми вика: Бате, дай една цигара, ей!

- Или пък любимото ми е “Пушенето убива”, обаче никой не се е постарал да конкретизира кого убива пушенето. Ако убива лошите или бактериите къде е проблема? Ако е така, в името на благото на народа съм готов да изпуша три кутии днес. Когато ми попадне такава кутия не пропускам да преправя надписа на “Гушенето бива”.

- Следващото интересно съобщение е “Тютюнопушенето причинява рак”. Ха, има си хас тютюнопушенето да причинява водолей! Много ясно, че причинява рак, то кое ли не причинява рак. Пушенето е най-малкия проблем.

- Забавно е също и “Отказването от тютюнопушенето намалява риска от смъртоносни болести на сърцето и белите дробове”. Според мен под това съобщение трябва да има забележка от рода на “Внимание! Не се отнася за хора, живеещи в района на Кремиковци и град Русе.”.

- Ако влизах в часовете по Химия едно време сигурно щеше много да ме трогне надписът “Цигареният дим съдържа бензол, нитрозамини, формалдехид и циановодород”.

- Най-много ме впечатлява ей този: “Тютюнопушенето може да намали притока на кръв и да предизвика импотентност”. Забавно е, че не са уточнили в коя част на тялото може да намали притока на кръв, обаче ние това много добре го знаем – хехехех. А има и друг момент – познавам хора, които името не могат да си напишат правилно, камо ли да знаят какво означава “импотентност”. Заради тях това съобщение трябва да се промени. Примерно: “Пушенето на цигари може да намали притока на кръв в оная Ви работа и да Ви прецака е..ането”.

- Изпълнен с оптимизъм е “Тютюнопушенето запушва артериите и предизвиква сърдечен инфаркт и мозъчен инсулт.”

- Или пък надписът “Тютюнопушенето предизвиква състаряване на кожата”. То и напредналите годинки предизвикват състаряване на кожата, но някой предупреди ли Ви, когато се раждахте? Не.

- Има и едно, което е за жени – “Тютюнопушенето може да увреди сперматозоидите и намалява оплодителната способност”. Спокойно дами, търсете от тези!


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов