КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 29 Мар 2024, 01:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: СКИЦА НА ИМОТ С РАЗЛИЧНО ОПИСАНИЕ В ГРАФИЧНА И ТЕКСТОВА ЧАСТ
Ново мнениеПубликувано на: 04 Юни 2014, 11:21 
Здравейте! Моля, за Вашия коментар относно следния казус при издаването на скица на недвижим имот: Издадената скица се различава по графика и текстово описание т.е. квадратурата по графика е 24кв.м., а в текстовото описание в нея е 40кв.м. Това прави ли я документ с невярно съдържание? Моля за Вашия отговор, за да имам представа какво се случва. Благодаря!


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: СКИЦА НА ИМОТ С РАЗЛИЧНО ОПИСАНИЕ В ГРАФИЧНА И ТЕКСТОВА ЧАСТ
Ново мнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 09:14 
ГОСТ написа:
Това прави ли я документ с невярно съдържание?

Не я прави документ с невярно съдържание, защото в текстовата част е записана разликата спрямо нотариалният акт, а от графиката направена с измерване с милиметрова линийка това е шаманизъм.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: СКИЦА НА ИМОТ С РАЗЛИЧНО ОПИСАНИЕ В ГРАФИЧНА И ТЕКСТОВА ЧАСТ
Ново мнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 10:25 
аз имам спомени как на милиметрова хартия се брояха квадрачета за да се пресметне площта ...
единствения точен графичен метод май е, ако са известни координатите на ъгловите точки и те така ...


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: СКИЦА НА ИМОТ С РАЗЛИЧНО ОПИСАНИЕ В ГРАФИЧНА И ТЕКСТОВА ЧАСТ
Ново мнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 10:28 
На времето когато нямаше компютри като вещо лице, когато делото се закучеше, правих измерванията по два метода и ползвах усреднения резултат, даже веднъж във ВС на НРБ при Асен Манов се наложи да опиша с формули целия числен метод по който съм работил.
С координати наистина се постига страшна точност дори и на ръка, но след 09.09.1944г метода с работа по координати е изоставен чак до "избухване на демокрацията".
Сега отново частично се въвежда, но само ако в хода на съдебното производство при спор съумееш да го изискаш.
Все пак направиха напоследък едни малки изменения в ЗКИР, с което това изискване стана по лесно.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: СКИЦА НА ИМОТ С РАЗЛИЧНО ОПИСАНИЕ В ГРАФИЧНА И ТЕКСТОВА ЧАСТ
Ново мнениеПубликувано на: 06 Юни 2014, 10:01 
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ, НО НАИСТИНА МИ Е МНОГО ВАЖНО. ИСКАМ ДА НАПРАВЯ ДОПЪЛНИТЕЛНО УТОЧНЕНИЕ. РЕАЛНИТЕ КВАДРАТУРИ СА КАКТО СА НАЧЕРТАНИ НА ГРАФИКАТА 24.кв. м. В НОТАРИАЛНИЯ АКТ ОБАЧЕ Е ЗАПИСАНО 40кв. м. И Е ДАРЕНИЕ. СЪЩОТО ТОВА ДАРЕНИЕ СЕ ПРИПОКРИВА С ЧУЖДА СОБСТВЕНОСТ ОТ ПОКУПКО ПРОДАЖБА ПРЕДИ НЕГО БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТАЗИ СКИЦА. НЕ ТРЯБВА ЛИ НЯКОЙ ДА НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ТОВА? ПИТАМ ВИ, ЗА ДА МОГА ДА СЕ ОРИАНТИРАМ ПРАВИЛНО В СИТУАЦИЯТА.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов