КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 28 Мар 2024, 17:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 18 Авг 2009, 09:51 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:19
Мнения: 463
Здравете......
:D Какъв е проблема......... чевечец си е купил "зърноплощадка с площ .....кв.м. построена върху ПИ........." и т.н....... нот. акт си е вписан ........ след време в района се одобрява кадастралната карта...... но по ЗКИР и Наредбата /май беше №36/ тази зърноплощадка се явява "допълнителна кадастрална данна", т.е. не е предмет /самостоятелен/ на кадастъра и няма кад.номер. Според мен акт на разпореждане с този строеж или съоръжение не подлежи на вписване, поне докато не придобие кад.номер /някак си/. Как мислите???


Последна промяна Richter на 18 Авг 2009, 09:52, променена общо 1 път
Темата е възстановена от кеша на Гугъл от 26 Юли 2009 23:43:45 GMT. Автор Николай Иванов


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 18 Авг 2009, 09:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
Здравей колега!
На мен ми се струва, че зърноплощадката едва ли може да се определи като строеж или постройка по смисъла на строителните правила и норми.
Това, че е описана в акта за собственост не я прави постройка, освен ако няма към нея поне навес. Тогава би могла да получи идентификатор.
Не разбирам - собственика иска да се разпореди само с площадката ли?
Какво всъщност е тя - една бетонирана площ.
Това да ги продават навремето ликвидационните съвети си беше трик да влязат пари в масата на ликвидацията, че да има какво да си разпределят.
А после някой си затвори очите, че им отдредиха и прилежащи терени и така някои се сдобиха с апетитни парцели от бившите стопански дворове.


Последна промяна Richter на 18 Авг 2009, 09:54, променена общо 1 път
Мнението е възстановено от кеша на Гугъл от 26 Юли 2009 23:43:45 GMT. Автор Standby


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 18 Авг 2009, 10:02 
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2009, 10:32
Мнения: 1
в службата в която работя също има вписан акт за признаване правото на собственост на едно ЕТ въз основа на обстоятелствена проверка върху асфалтов паркинг, оградна мрежа и Х броя осветителни лампи, който акт е послужил този "имот" да бъде продаден на акционерно дружество. Шах за мен , не и за помощник -нотариуса по заместване чел сделките ,били подобрения в чужд имот , които подобрения си ги придобил по давност. Какво толкова? Толкова, че две години преди тази констативка въпросното ЕТ придобива с договор за покупко продажба от ЗК ресторант с право на ползване на асфалтов паркинг и ????
ДОБРЕ ДОШЛИ В БЪЛГАРИЯ


Последна промяна Richter на 18 Авг 2009, 10:04, променена общо 1 път
Мнението е възстановено от кеша на Гугъл от 26 Юли 2009 23:43:45 GMT. Автор peip


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 18 Авг 2009, 10:06 
Offline
Модератор
Модератор

Регистриран на: 19 Авг 2009, 09:18
Мнения: 73
здравейте, колеги!
ако това е съоръжение и от кадастъра не му дават идентификатор - то не е обект на кадастъра, съотв. не подлежи на вписване и при нас.


Последна промяна Richter на 18 Авг 2009, 10:08, променена общо 1 път
Мнението е възстановено от кеша на Гугъл от 26 Юли 2009 23:43:45 GMT. Автор Хафизе Адем


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 18 Авг 2009, 10:10 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 05:12
Мнения: 209
Здравейте, аз не съм колега - съдия по вписванията, но получих отказ (веднъж :lol: ) като исках да се впише една стопанска постройка без идентификатор. И в тази вързка съм напълно съгласен с мнението на Адем, че няма ли идентификатор, не може да се впише.


Последна промяна Richter на 18 Авг 2009, 10:10, променена общо 1 път
Мнението е възстановено от кеша на Гугъл от 26 Юли 2009 23:43:45 GMT. Автор genius75


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 13:41 
Offline
Съдия по вписванията
Съдия по вписванията
Аватар

Регистриран на: 20 Окт 2009, 17:57
Мнения: 5
имам следния въпрос при липса на въведен имотен регистър подлежи ли на вписване заповед по чл.16 ал.5 ЗУТ и дължи ли се такса


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Предмет на кадастъра???
Ново мнениеПубликувано на: 16 Ное 2009, 13:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
radi_ts написа:
имам следния въпрос при липса на въведен имотен регистър подлежи ли на вписване заповед по чл.16 ал.5 ЗУТ и дължи ли се такса

Вписва се тази заповед - основание чл. 74 ЗКИР. Такса също се дължи - няма изрична норма за освобождавено от таксата за вписване.


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов