КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 14 Авг 2020, 01:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 11:50 
Имам юридическо образование и работя в системата на съда, но на друга длъжност. Как и от кой може да бъда командирован да замествам държ.съдебен изпълнител или съдия по вписванията в същия съд /при положение че има свободна бройка/? Има ли някаква наредба, която да урежда подобен въпрос?


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 11:59 
има. прочети закона за държавния служител/то ти си такъв, но.../става ей така, без конкурс, без нищо...ако искат ще те назначат :roll:


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 12:05 
Няма как да Ви назначат да замествате, обикновено при такива ситуации командироват да замества някой друг съдия, например от окръжния съд.
Незнам на каква длъжност работите в съда, но за да станете магистрат си има конкурси, иначе аз колко деловодителки познавам дето избутаха по едно право и по 5-6 години чакат да им падне от някъде съдийско място ...


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 12:16 
Съдия от Окръжен съд едва ли би се навил да стане заместник на държавен съдебен изпълнител или на съдия по вписванията.
Пък и моят въпрос е в смисъл - за назначаване по заместване, но не постоянно, а само докато се върне титуляра.
И още нещо към gandalf_bg: Съдебните служители не са държавни служители, така че няма как да се приложи Закона за държавния служител /където ако си бил служител повече от 1г. /мисля че беше/ могат да те прехвърлят без конкурс в друга администрация при наличие на свободно място.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 12:49 
Когато има място за ДСИ или Съдия по вписванията по заместване, се обявява бройката на видно място в съда и в един ежедневник при условията на чл.68, ал.1, т.4 от КТ. Документите обикновено се приемат от съдебния администратор и след това се пращат в Министерството и от там правят избора.

Кандидатите трябва да отговарят на условията по чл.162 от ЗСВ


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 13:33 
т.е. За да се назначи някой по заместване на длъжност ДСИ или съдия по вписвания, се провежда конкурс по документи и избора е на министерство на правосъдието ?!
Моля все пак още някой да даде мнение по въпроса. Много ми е важно.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 13:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
Мноо ме изнерви тая тема :evil:
Кой да чете закона :?:
Не само ЗСВ, но и :arrow: КТ :idea:
отговорено е вече :!: :!: :!:
pi0023 написа:
Когато има място за ДСИ или Съдия по вписванията по заместване, се обявява бройката на видно място в съда и в един ежедневник при условията на чл.68, ал.1, т.4 от КТ. Документите обикновено се приемат от съдебния администратор и след това се пращат в Министерството и от там правят избора.

Мога да добавя, че като ги пращат документите, обикновено е с мнение за предпочитания кандидат, защото бляблябля ...., което по никакъв начин не обвързва Министерството на правосъдието кого да назначи до заемането на длъжността въз основа на конкурс.

alexander2005 написа:
Съдия от Окръжен съд едва ли би се навил да стане заместник на държавен съдебен изпълнител или на съдия по вписванията.
.....
Слабо си информиран, не само съдии от ОС са замествали съдия по вписванията или по рано държавния нотариус, но и такива с по висок ранг :!: но това преди години, га не бяхме само "и" :cry: , сега юристи бол :!:
П.П.
Ти ко :roll: хем се натискаш да станеш съдия по вписванията, хем от мненията ти излиза, че да си, или да изпълняваш длъжността СВ е непрестижно :?: :shock:


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 14:09 
Някъде да е написано, че искам да стана съдия по вписваия? Чети по-добре. Или по-точно като те е изнервила темата, много чудно, защо я следиш....


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: НАЗНАЧАВАНЕ ПО ЗАМЕСТВАНЕ
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 14:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
alexander2005 написа:
Имам юридическо образование и работя в системата на съда, но на друга длъжност. Как и от кой може да бъда командирован да замествам държ.съдебен изпълнител или съдия по вписванията в същия съд /при положение че има свободна бройка/? Има ли някаква наредба, която да урежда подобен въпрос?

А това какво значи :roll:


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов