КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 25 Юли 2021, 05:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Добави отговор
Икона на мнението:
без
Потребителско име:
Заглавие:
Писане на мнение:
 

Усмивки
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Големина на шрифта:
Цвят на шрифта
Настройки:
BBCode е Включен
[img] е Включен
[flash] е Изключен
[url] е Включено
Усмивките са Включени
Изключи BBCode
Изключи усмивките
Недей автоматично да правиш URL адреси
Потвърждение на мнението
За да се предпази писането на ботове, администратора изисква да въведете код за сигурност. Ако имате проблеми с код-а свържете се с администратора.
Код за потвърждение:
Въведете кода от изображението.
   

Преглед на тема - Предоставяне правото на ползване върху недвижима собственост
Автор Съобщение
  Заглавие:  Re: Предоставяне правото на ползване върху недвижима собственост  Отговори с цитат
Членски внос към университетския клуб по съответния спорт :idea:
Виж също така и Закона за физическото възпитание и спорта и Закона за висшето образование.
Мнение Публикувано на: 22 Окт 2012, 17:18
  Заглавие:  Re: Предоставяне правото на ползване върху недвижима собственост  Отговори с цитат
Благодаря за подсказката, но тя ме препраща към чистото отдаване под наем и търгове, което правим с други наши обекти и там нямаме проблем.
Може би трябва да дам малко повече информация. Ние сме "ВУЗ". Имаме си спортна зала, която не се използва вечерно време - всяка вечер са свободни 2-3 часа. Сградният ни фонд и територията ни са публична държавна собственост. Искаме да "пускаме" вечер, който пожелае и си плати определена цена (например 60 лв./мес.) да играе футбол или волейбол за 1-2 часа по график например следващия месец/месеци. Т. е. доколкото разбирам, това не е чистата форма на отдаване под наем (играчите само ползват без да се разпореждат или стопанисват залата) и следователно не е необходимо да бъде провеждан търг, а и в търга не биха могли да участват например отбори от частни лица. Ние договор при всички положения ще сключим, но не знам как да се обоснова при евентуални одити.
Мнение Публикувано на: 22 Окт 2012, 15:36
  Заглавие:  Re: Предоставяне правото на ползване върху недвижима собственост  Отговори с цитат
Irina962 написа:
възмездното предоставяне само на правото на ползване, не отдаването им под наем, върху недвижими вещи публична държавна собственост
Няма такава възможност в Закона за държавната собственост - възмездно ползване на публичен имот.
Могат да се отдават отделни имоти публична собственост или части от тях по реда на чл. 16, ал. 2 и чл. 13 от ППЗДС
Мнение Публикувано на: 22 Окт 2012, 14:23
  Заглавие:  Предоставяне правото на ползване върху недвижима собственост  Отговори с цитат
Моля, помогнете на един лаик - не юрист! Къде е уредено възмездното предоставяне само на правото на ползване, не отдаването им под наем, върху недвижими вещи публична държавна собственост например за един/два часа на киносалон, спортна зала и т.н.
Мнение Публикувано на: 19 Окт 2012, 11:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов