КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 28 Юли 2021, 22:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Добави отговор
Потребителско име:
Заглавие:
Писане на мнение:
 

Усмивки
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Големина на шрифта:
Цвят на шрифта
Настройки:
BBCode е Включен
[img] е Включен
[flash] е Изключен
[url] е Включено
Усмивките са Включени
Изключи BBCode
Изключи усмивките
Недей автоматично да правиш URL адреси
Потвърждение на мнението
За да се предпази писането на ботове, администратора изисква да въведете код за сигурност. Ако имате проблеми с код-а свържете се с администратора.
Код за потвърждение:
Въведете кода от изображението.
   

Преглед на тема - завещание на баба от преди 10 години
Автор Съобщение
  Заглавие:  Re: завещание на баба от преди 10 години  Отговори с цитат
чл. 28 Закона за наследството - завещателят не може със завещателни разпореждания да накърнява запазената част на наследниците по закон.
чл. 29 - запазената част на низходящи, когато наследодателя не е оставил съпруг е: при едно дете и низходящи от него - 1/2, а при две и повече деца или низходящи от тях - 2/3 от имуществото на наследодателя.
Вашият полезен ход е да заведете дело за съдебна делба. Завещанието трябва да е обявено и вписано, удостоверения за наследници, документи за имотите за които се иска делбата и прочие...
Без квалифицирана правна помощ не ви съветвам да продължите.
Мнение Публикувано на: 21 Яну 2013, 11:31
  Заглавие:  завещание на баба от преди 10 години  Отговори с цитат
добър ден,Незнам дали въпросът ми е за тази тема, но ще го задам:
Преди две седмици съпругът ми , отвори завещание на баба си от преди 10 години , за което завещание майка му е знаела, но не го е обявила а тя се явявя пряк наследник.оказа се ,че бабата на съпруга ми му е завещала земи,който майка му е продала два месеца след смърта на баба му.Въпреки това има останал един имот ,който майка му е уригулирала и в общината има одубрен ПУП.Та въпросът ми е ,докато си изкара документи за собственост на останалата земя тя(майка му) може ли да продаде продаде имота след като завещанието е вече обявено и какво можем да предприемем, за да предотвартим такива действия от нейна страна?Също така какво трябва да направим за да фигурира и съпругът ми в документацията на одубрения ПУП на земята,като наследник на баба си ?
Мнение Публикувано на: 19 Яну 2013, 11:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов