КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 25 Юли 2021, 08:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Добави отговор
Потребителско име:
Заглавие:
Писане на мнение:
 

Усмивки
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Големина на шрифта:
Цвят на шрифта
Настройки:
BBCode е Включен
[img] е Включен
[flash] е Изключен
[url] е Включено
Усмивките са Включени
Изключи BBCode
Изключи усмивките
Недей автоматично да правиш URL адреси
Потвърждение на мнението
За да се предпази писането на ботове, администратора изисква да въведете код за сигурност. Ако имате проблеми с код-а свържете се с администратора.
Код за потвърждение:
Въведете кода от изображението.
   

Преглед на тема - Въпрос относно "да остане в сила ипотеката"
Автор Съобщение
  Заглавие:  Re: Въпрос относно "да остане в сила ипотеката"  Отговори с цитат
Митко написа:
ипотекарния кредитор е дал съгласие на съдия-изпълнител да остане в сила ипотеката, след публичната продан

Няма таково нещо
чл. 19, ал. 2 ПВп гласи:

Цитат:
Заличаването на ипотека върху недвижим имот, продаден на публична продан, се извършва по молба на купувача на недвижимия имот. Към молбата за заличаване на ипотеката купувачът представя влязло в сила и вписано в книгите за вписванията постановление за възлагане на недвижимия имот и удостоверение, издадено от съдебния изпълнител, че купувачът не е поел ипотеката по съгласие с ипотекарния кредитор по реда на чл. 175, ал. 2 ЗЗД.
Мнение Публикувано на: 30 Мар 2016, 13:45
  Заглавие:  Въпрос относно "да остане в сила ипотеката"  Отговори с цитат
Здравейте,
Може ли някой да ми обясни какво става ако ипотекарния кредитор е дал съгласие на съдия-изпълнител да остане в сила ипотеката, след публичната продан. Кога се прави това и как мога да проверя дали е дадено такова съгласие.

Всичко прочетох и ми стана ясно но за това немога да намеря решение.

Благодаря.
Мнение Публикувано на: 28 Май 2015, 20:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов