КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 25 Юли 2021, 07:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Добави отговор
Потребителско име:
Заглавие:
Писане на мнение:
 

Усмивки
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Големина на шрифта:
Цвят на шрифта
Настройки:
BBCode е Включен
[img] е Включен
[flash] е Изключен
[url] е Включено
Усмивките са Включени
Изключи BBCode
Изключи усмивките
Недей автоматично да правиш URL адреси
Потвърждение на мнението
За да се предпази писането на ботове, администратора изисква да въведете код за сигурност. Ако имате проблеми с код-а свържете се с администратора.
Код за потвърждение:
Въведете кода от изображението.
   

Преглед на тема - ПОДНОВЯВАНЕ НА ДОГОВОРНА ИПОТЕКА
Автор Съобщение
  Заглавие:  Re: ПОДНОВЯВАНЕ НА ДОГОВОРНА ИПОТЕКА  Отговори с цитат
Гост написа:
лицето А учредява договорна ипотека за имота Х в полза на лицето Б, след което лицето В бива признато със съдебно решение за собственик на 1/2 от имота Х и то към момента на учредяване на договорната ипотека.

Вписахте ли това съдебно решение? Ако не - впишете го!
Ако съсобствеността въз основа на това съдебно решени е призната с дата преди датата на вписване на договорната ипотека - то тогава иск по чл. 170 ЗЗД за обявяване на недействителността на ипотеката до размера на 1/2 ид.ч. от имота, респективно и подновяването.
Ключовият момент е към кой момент е признато от съда наличието на съсобственост :idea: :!:
Мнение Публикувано на: 16 Яну 2012, 09:39
  Заглавие:  ПОДНОВЯВАНЕ НА ДОГОВОРНА ИПОТЕКА  Отговори с цитат
Колеги, помогнете! Според вас ще бъде ли действително подновяване на ипотека спрямо лице, различно от това, което я е учредило, в случай че същото това лице, спрямо което е подновено, е било признато за собственик на имота със съдебно решение и то към момента на нейното първоначално учредяване. Ситуацията е следната: лицето А учредява договорна ипотека за имота Х в полза на лицето Б, след което лицето В бива признато със съдебно решение за собственик на 1/2 от имота Х и то към момента на учредяване на договорната ипотека. Преди да изтече 10 годишния срок на вписването ипотеката е подновена. Въпросът е може ли това подновяване на вписването да има действие по отношение на лицето В, при положение, че същото не е последващ приобретател на имота, за да го следва, а е признат за такъв изначално, още към момента на нейното първоначално учредяване. Благодаря предварително за мненията ви.
Мнение Публикувано на: 14 Яну 2012, 23:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов