КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 19 Мар 2024, 12:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Несъответствие между акт и данни по книгите
Ново мнениеПубликувано на: 03 Ное 2009, 16:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2009, 19:44
Мнения: 4
Здравейте, имам следния проблем - налагам три възбрани върху три поземлени имота (неурегулирани), например пл.№ 98, 99 и 100 на един и същи длъжник, връщат ми вписани екземпляри , след време правя справка в "ИКАР" и установявам, че имам една възбрана, вписана върху имот 98, една върху имот 100 (вместо 99 - носеща № на дв. вх. рег., том и акт №, съответстващи на тези върху екземпляра, който имам за имот № 99) и още една отново върху имот 100 (която си е искана за имот № 100).
Въпросите ми са - това попада ли в приложното поле на чл. 49 от ПВ - т.е. вписаното писмо, с което се иска възбраната явява ли се "препис" по смисъла на чл.49 (и ако да - какво става ако по подобен начин бъде погрешно вписан напр. нотариален акт - и той ли е "препис" ?).
И втори въпрос - по какъв ред се поправя такова нещо (видях тук някакъв проект за изменение на ПВ с поправка на очевидни факт. грешки, ама "de lege lata" как стоят нещата ?
И накрая - какво става, ако междувременно длъжникът, преди да е уведомен за възбраната е отчуждил имот 99 (върху който според "ИКАР" няма данни да има възбрана). Възможно ли е данните в "ИКАР" да се разминават с данните "в книгите" (че са непълни, съм го установил отдавна, но дали може да са и "неверни") ?


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Несъответствие между акт и данни по книгите
Ново мнениеПубликувано на: 05 Ное 2009, 10:33 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:19
Мнения: 461
Здравейте.... по сега действащия ПВ, няма предвидена процедура за оправяне на допуснати грешки в инф.програми. Самата програма предлага такава възможност. Според мен ако искате да поправите неточността, имате два пътя. Единият е неформален, като говорите с някой съдия от съответната служба и от там да оправят грешката. Другият е да искате поправка на вписването /явяващо се охранителен акт/ на основание чл.247 във връзка чл.540 ГПК. Другите въпроси са много интересни. Ако нямам много работа,ще се пробвам да изложа мнението си по тях.


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Несъответствие между акт и данни по книгите
Ново мнениеПубликувано на: 06 Ное 2009, 12:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2009, 19:44
Мнения: 4
Николай Иванов написа:
.... Според мен ако искате да поправите неточността, имате два пътя. Единият е неформален, като говорите с някой съдия от съответната служба и от там да оправят грешката. Другият е да искате поправка на вписването /явяващо се охранителен акт/ на основание чл.247 във връзка чл.540 ГПК. Другите въпроси са много интересни. Ако нямам много работа,ще се пробвам да изложа мнението си по тях.

Благодаря, Николай Иванов, точно по неформалния път стана поправката ;) А още по-интересно е, че длъжникът наистана е взел, че прехвърлил имота (и то забележете - чрез замяна срещу самоходна косачка и електрожен) :lol: Възбраната излиза вписана преди прехвърлянето, но... тепърва ще видим какво ни очаква - може междувременно с някакво удостоверение за тежести да се е снабдил "приобретателят" и т.н. ...


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов