КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 19 Апр 2024, 21:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Обжалване на акт за частна общинска собственост
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 12:55 
Здравейте ! Моля за съвет и мнение по мой проблем. Наследник съм на имот , отчужден от държавата за строеж на ЖСК през 1975 година. Запознах се с отчуждителната преписка на имота в архива на Общинска собственост , в която не открих платежните документи за преведени суми на собствениците на отчуждения имот , открих заповедта за отчуждаване , договора с който държавата отстъпва право на строеж върху държавен имот на ЖСК , други документи , но не и платежните от които да е видно , че държавата е заплатила имота на собствениците и след това отстъпва право на строеж върху вече държавна земя , така както би трябвало да бъде доколкото знам , затова с допълнително заявление поисках копие от тези платежни документи , като предполагах че може би се съхраняват отделно от отчуждителната преписка. Писменият отговор от Общинска собственост беше , че тези документи липсват. Дори се консултирах с директора , който устно ми обясни че тези документи би трябвало да се съхраняват , но тяхната липса е факт , който е единствено в моя полза. Имам вътрешна информация от служител , който ми каза че дори на имоти отчуждени през 1954 година платежните документи се пазят и са в наличност и няма никаква логика тези от 1975 година да не се пазят. Това ме навежда на мисълта , че плащане не е било извършено и смятам да атакувам акта за частна Общинска собственост на УПИ в съда , който между другото е съставен през 2007 година , като претендирам че имота не е заплатен от държавата на собствениците мои наследодатели и да искам да се възстанови правото ми на собственост върху земята. Въпросите ми са - какви са ми шансовете да си взема земята от Общината , административно или гражданско дело , по какъв начин ще се определи съдебната такса ? Благодаря предварително !


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Обжалване на акт за частна общинска собственост
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 13:17 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2009, 19:05
Мнения: 76
Редът е по чл. 64 ЗОС, приемам че имотът е общински, ако е държавен по чл. 78 ЗДС.
Заявление за отписване от актовите книги за общинска/държавна собственст - в случай на отказ иск за собственост по общия ред.

и малко съдебна практика:
Цитат:
РЕШЕНИЕ № 6770 ОТ 14.12.99 Г. ПО АДМ.Д. № 5772/99 Г., 5 ЧЛ.С-В

КАКТО ЗАПИСВАНЕТО, ТАКА И ОТПИСВАНЕТО ПО АКТОВИТЕ КНИГИ Е ВЪТРЕШНО-СЛУЖЕБНА ДЕЙНОСТ ПО РЕГИСТРИРАНЕТО И ОТЧИТАНЕТО НА ИМОТИ - ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ И ЗАПОВЕДИТЕ ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ТАЗИ ДЕЙНОСТ НЕ СА ИНДИВИДУАЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ АКТОВЕ, ПОДЛЕЖАЩИ НА СЪДЕБЕН КОНТРОЛ. ЖАЛБАТА СРЕЩУ АДМИНИСТРАТИВЕН АКТ, КОЙТО НЕ ПОДЛЕЖИ НА СЪДЕБЕН КОНТРОЛ ЗА ЗАКОНОСЪОБРАЗНОСТ Е НЕДОПУСТИМА.

Цитат:
ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 7282 ОТ 30.12.99 Г. ПО АДМ.Д. № 6952/99 Г., III ОТД.

АКТ ЗА ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА ИНДИВИДУАЛЕН АДМИНИСТРАТИВЕН АКТ И НЕ ПОДЛЕЖИ НА ОБЖАЛВАНЕ ПО РЕДА НА ЗАП. НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ - ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ, НЕПРАВИЛНО АКТУВАНИ КАТО ТАКИВА, КАКТО И ТЕЗИ, ОСНОВАНИЕТО ЗА АКТУВАНЕТО НА КОИТО Е ОТПАДНАЛО, СЕ ОТПИСВАТ ОТ АКТОВИТЕ КНИГИ И СЕ ВРЪЩАТ НА СОБСТВЕНИКА СЪС ЗАПОВЕД НА КМЕТА НА ОБЩИНАТА, КАТО СПОРОВЕТЕ ЗА МАТЕРИАЛНО ПРАВО СЕ РЕШАВАТ ПО СЪДЕБЕН РЕД.
Чл. 64, ал. 1 и 2 от ЗОС


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Обжалване на акт за частна общинска собственост
Ново мнениеПубликувано на: 08 Окт 2009, 13:27 
Standby много ти благодаря за безценния съвет , иначе щях направо да се нахакам на иск за собственост , тъй като не знаех за необходимостта от предхождащата стъпка със заявлението. Искрени благодарности !


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов