КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 24 Апр 2024, 17:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Отказ да се впише договор за доброволна делба
Ново мнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 09:37 
Добър ден.
Супругът ми почина през април тази година. Той има син от първия брак и ние имаме още 2 деца. През 1992 година закупихме апартамент в София от общината с договор. Нямаме нотариален акт. Отделно имаме още 3 имота на територията на Софийска област. Никой от наследниците не пожела да се откаже от наследството, затова направихме доброволна делба на цялото недвижимо имущество. Такъв договор е направен в гр.Своге, но в него включен и апартамента в София. Имотите в областта са вписани в агенция по вписвания в районен съд в Своге, след което документите бяха изпратени в София за да се впише и софийския апартамент. Месец по-късно преписка беше върната, поискаха допълнителни данни от кадастралния регистър, които представих. Преди няколко дена получих уведомително писмо от агенция по вписване , че имам отказ. Причина не се посочва. Преди да започна подготовка на документи за делбата направих опит да впиша този договор за покупка на апартамента, но ми беше казано, че такъв вид договори не се вписват. Сега на сайта на същата агенция на подобен въпрос намирам отговор: "Договорът Ви с Общината е напълно достатъчен, за да се легитимирате като собственик и не е необходимо да се снабдявате с нотариален акт. Договорът Ви, обаче, ще трябва да се впише в службата по вписванията, ако тръгнете да продавате имота си. За да бъде вписан, е необходимо да се снабдите с актуална данъчна оценка и внесете държавна такса в размер на 0.1 % върху тази оценка, но не по-малко от 5.00 лв." Въпросът ми е: какви действия трябва да предприема за да се впише договор за делбата?
С уважение,
Светлана Ангелова


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов