КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 19 Мар 2024, 09:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Устна справка
Ново мнениеПубликувано на: 16 Май 2011, 10:56 
Имам следният въпрос - Разполагам с Нотариален акт от 1957 г., в който фигурират две имена и по силата на който тези две лица стават съсобственици на неурегулирано дворно място. Едното лице е мой дядо, името, с което той фигурира в Нотариалният акт, обаче, не съвпада изцяло с името, с което той е живял в продължение на повече от 55 години, какво имам предвид - първите две имена са същите, но има разминаване във фамилията. Ходил съм в служба ЕСГРАОН, но от там ми казаха, че нямат данни да е променял името си и единственият вариант е да попълня аз като негов внук декларация чрез която да декларирам, че двете фамилии са на едно и също лице, а именно на моя дядо. Вторият проблем е, че в Нотариалния акт липсва и ЕГН на дядо ми, а само данни като номер на паспорт.

Основният ми въпрос е как мога да разбера съдбата на въпросният имот, води ли се все още на името, с което дядо ми фигурира в Нотариалния акт, имало ли е последващи правни сделки с имота, изобщо всичсо, това в архива на служба по вписванията ли следва да направя или може и чрез устна справка, много Ви благодя предварително за оказаното съдействие и отговор ? :roll:


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов