КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 19 Апр 2024, 13:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: какъв е моят наследствен дял
Ново мнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 15:39 
Offline

Регистриран на: 18 Фев 2012, 15:27
Мнения: 1
Баба ми и дядо ми имат брак и по време на брака са придобили апартамент в който живеят. Те двамата имат двама сина-баща ми и чичо ми.Баща ми има две деца-аз и сестра ми, и двете сме пълнолетни.Чичо ми има три пълнолетни деца-Христо , Елисавета и Ани. Дядо ми е починал преди доста години, баща ми почина преди две години, а баба ми е жива, чичо ми също, както и неговите деца и сестра ми. В момента чичо ми и сина му Христо желаят апартамента да се прехвърли от баба ми на Христо и да остане за него изцяло.Баба ми твърди, че приживе баща ми бил подписал някакъв документ , че се отказва от апартамента, но аз не знам за това и не знам ако такъв документ има - какъв трябва да е точно като форма и какви правни последици поражда, ако го има.Същевременно баба ми иска от мене и от сестра ми да сме се "подпишели", че сме съгласни апартамента да остане за Христо.За какво да се подписваме ако има документ от баща ми?Ние искаме да получим част от апартамента като пари и при такова условие само бихме "подписали". Прави ли сме в този казус и какви са правата на мен и сестра ми в случая?Бихте ли ми дали съвет как да постъпя и каква допълнителна информация или документация ми е необходима за това?


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: какъв е моят наследствен дял
Ново мнениеПубликувано на: 20 Фев 2012, 11:06 
Offline
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:06
Мнения: 398
След смъртта на дядо Ви апартамента се наследява от бабата и двата сина при квоти 4/6 за бабата и по 1/6 за всеки от синовете й.
tisho_boy написа:
Баба ми твърди, че приживе баща ми бил подписал някакъв документ , че се отказва от апартамента,
- това може да е станало вероятно с отказ от наследство - проверява се в в книгата по чл. 49 ЗН в районния съд има ли вписан отказ от наследство, може също така да се провери в службата по вписванията да не би пък да е имало продажба на наследство или друга сделка с това наследство.
След смъртта на баща Ви, Вие наследявате неговия дал по равно със сестра си или по 1/12 ид.ч.
Ако чичо Ви е жив неговите деца все още не наследяват нищо от този имот.
Ако доброволно не желаят да ви изплатят дела - отива се на съдебна делба


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов