КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 23 Апр 2024, 23:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Промени в право на строеж след ТР на ВКС от 4 май 2012
Ново мнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 07:38 
Offline

Регистриран на: 15 Май 2012, 23:18
Мнения: 1
Въпросът ми е свързан с последното ТР на ВКС 1/2011 от 4 май 2012 г .
Закупих право на строеж с нот.акт 1997 г от супефициар , на който е учредено право на строеж през 1996 г за 3,4 и 5 етажи , а собствениците си запазват правото за партер, 1 и 2 етаж .Той се е ангажирал да построи цялата сграда . Когато го закупих правото на строеж , сградата беше готова до 2-ри етаж и после до 2001 г нищо не се случваше . Собствениците на земята 2001 г подписват споразумение с друг строител да довърши сградата , като е записано в споразумението , че се съгласяват да се построи и моят апартамент . Нищо не прави и този строител . През 2004 г първият строител се отказва от всички права на строеж , включително и от моето , без да съм му давал съгласие .
Така собствениците на земята учредяват наново право на строеж с трети строител , който 2005 г завършва сградата , но по документи е собственик и на моя апартамент . Заведох дело 2006 г , което е в моя полза на първа и втора инстанция . Може ли това ТР на ВКС да ми повлияе негативно , при положение , че собствениците на земята не са разваляли по съдебен ред нито договора за строителство , нито суперфицията . Първото им възражение за погасяване правото на строеж беше 2006 г , когато аз заведох дело и когато сградата беше готова в груб строеж .


Последно избутване delon от 28 Май 2012, 07:38


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов