КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 20 Апр 2024, 05:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Доживотно право на ползване
Ново мнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 08:16 
Здравейте!Случаят ми е доста мистериозен
През 1994 година моята майка се разболя от тежка форма на рак.Тогава аз бях на 21години.От раждането ми до тогава живеехме само двете в лично неин без други собственици наследствен имот от родителите и.Когато разбраха за заболяването и нейната сестра моя леля я взе уж да я гледа и помага за болестта и.Оказа се обаче, че 20 дни преди да почине скъпата ми леля се е обърнала към позната адвокатка, която е направила пълномощно от името на майка ми за да продаде имота на леля ми, а подписа на майка ми не съществува никъде в тази покупко-продажба.И така имота се продава на леля ми, обаче с клауза в него-БЕЗВЪЗМЕЗДНО ДОЖИВОТНО ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ на майка ми и мен.До този момент аз живея и ползвам имота.6 години след направеното до тук леля ми прави дарение на имота на нейният син.И в двата случая и при покупко-продажбата и при дарението аз естествено не съм била уведомена, нито съм присъствала, а дори не съм и предполагала.Направих справка в агенцията по вписвания за тежести на имота -оказа се, че не съществувам като ПОЛЗВАТЕЛ С БЕЗВЪЗМЕЗДНО ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ за период от 10 години назад и съм абсолютно заличена и в удостоверението за тежести, както и в последният НА за дарението никъде не е упоменато това право на ползване и не фигурирам.Моята любяща леля е придобила и друг имот по такъв нечестен начин и с доста солидни и добри връзчици - дефакто не съм единственият прекаран...въпросът ми е:
Възможно ли е да ми се е заличило по някакъв начин правото ми на ползване при положение, че е доживотно и аз никъде и по никакъв начин не съм се отказвала от него?БЛАГОДАРЯ на всички за отделеното внимание.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Доживотно право на ползване
Ново мнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 15:38 
Спокойно. Вашето право на ползване съществува. Продължавайте да ползвате имота и не се притеснявайте, колкото и пъти да е прехвърлен имота Вашето право на ползване ще си стой до момента на Вашата смърт или докато бъде оттеглено от Вас с изрична писмена декларация или се погаси по давност /ако не ползвате имота повече от 5 години/. В първия акт е достатъчно това, че имате учредено право на ползване, в последващите актове, с които е прехвърлен имота не е нужно да се споменава това право, за да съществува то. Правото Ви на ползване включва и правото да отдадете под наем имота. Не намирате информация за правото Ви на ползване в конкретната служба по вписванията, защото Вие черпите правата си от нотариален акт, който не е въведен в програмата, с която работи службата, тъй като е от преди въвеждането на компютърната програма в службата.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Доживотно право на ползване
Ново мнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 15:58 
и написа:
Спокойно. Вашето право на ползване съществува. Продължавайте да ползвате имота и не се притеснявайте, колкото и пъти да е прехвърлен имота Вашето право на ползване ще си стой до момента на Вашата смърт или докато бъде оттеглено от Вас с изрична писмена декларация или се погаси по давност /ако не ползвате имота повече от 5 години/. В първия акт е достатъчно това, че имате учредено право на ползване, в последващите актове, с които е прехвърлен имота не е нужно да се споменава това право, за да съществува то. Правото Ви на ползване включва и правото да отдадете под наем имота. Не намирате информация за правото Ви на ползване в конкретната служба по вписванията, защото Вие черпите правата си от нотариален акт, който не е въведен в програмата, с която работи службата, тъй като е от преди въвеждането на компютърната програма в службата.

От сърце Ви благодаря за отговора :Dа ако примерно решат да продадат имота и в тежестите аз не излизам, като ползвател то тогава новият собственик-купувач как ще бъде уведомен за моите права на ползване :roll: притеснявам се дали не е направена някаква фалшификация със моя подпис от въпросните ми роднини (собственици)-дали е възможно това без дори и да предполагам да е станало :?:


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов