КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 28 Мар 2024, 13:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: завещание на баба от преди 10 години
Ново мнениеПубликувано на: 19 Яну 2013, 11:59 
добър ден,Незнам дали въпросът ми е за тази тема, но ще го задам:
Преди две седмици съпругът ми , отвори завещание на баба си от преди 10 години , за което завещание майка му е знаела, но не го е обявила а тя се явявя пряк наследник.оказа се ,че бабата на съпруга ми му е завещала земи,който майка му е продала два месеца след смърта на баба му.Въпреки това има останал един имот ,който майка му е уригулирала и в общината има одубрен ПУП.Та въпросът ми е ,докато си изкара документи за собственост на останалата земя тя(майка му) може ли да продаде продаде имота след като завещанието е вече обявено и какво можем да предприемем, за да предотвартим такива действия от нейна страна?Също така какво трябва да направим за да фигурира и съпругът ми в документацията на одубрения ПУП на земята,като наследник на баба си ?


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: завещание на баба от преди 10 години
Ново мнениеПубликувано на: 21 Яну 2013, 11:31 
Offline
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:06
Мнения: 398
чл. 28 Закона за наследството - завещателят не може със завещателни разпореждания да накърнява запазената част на наследниците по закон.
чл. 29 - запазената част на низходящи, когато наследодателя не е оставил съпруг е: при едно дете и низходящи от него - 1/2, а при две и повече деца или низходящи от тях - 2/3 от имуществото на наследодателя.
Вашият полезен ход е да заведете дело за съдебна делба. Завещанието трябва да е обявено и вписано, удостоверения за наследници, документи за имотите за които се иска делбата и прочие...
Без квалифицирана правна помощ не ви съветвам да продължите.


Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов