КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 28 Апр 2024, 02:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Неизвестности в нотариалния акт
Ново мнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 21:17 
Та случаят е следният:
Преди години роднините ми са притежавали фамилна къща. Но, след 1944 когато настъпват масовизациите и другите забрани относно собствеността им се отчуждава целият първи етаж от къщата.Платено им е и обезщетение. Но след това когато влизат в сила законите за собствеността, те са принудени да продадат къщата, защото всеки от наследниците е имал собствено жилище и те нямат право да притежават второ. И те продават. Сега, магазинната част е върната и те притежават за това нотариален акт. Но, настоящият собственик е продал своята част на трето лице, което има инвестиционни намерения. А тъй като се явяват съсобственици с роднините ми относно къщата, при прегледа на нотариалният акт ме тревожи следното нещо. В него е записано ... " купува 99 кв. метри идеални части от парцел..... целият от 210 кв.м... заедно с цялото мазе, целият над партерен етаж и целият таван на жилищната сграда построена в западната част на парцела с входа и стълбището за етажа и едно помещение зад стълбището...."
Роднините ми притежават само препис от нотариалния акт и нямат никакви други съпътстващи ги документи.
Значи въпросът ми е следният какво трябва да се направи, за да се разбере кой какво притежава и какво точно е записано в регистрите при съдията по вписванията.
Те могат ли да имат претенции относно земята и въздуха в парцела, тъй като от нотариалният акт не става нищо ясно, поне според мен, какво се случило с тях.
Какво точно трябва да се изисква за да се разбере чия собственост са те.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов