КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 08 Май 2024, 09:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: продажба на ап. в груб строеж - чл. 6, ал. 3 ПВ
Ново мнениеПубликувано на: 01 Окт 2011, 18:55 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2009, 10:59
Мнения: 447
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
гр.София, 10.05.2011 г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

СОФИЙСКИЯТ ГРАДСКИ СЪД АДМИНИСТРАТИВНО ОТДЕЛЕНИЕ III -Г състав, в закритото заседание на девети май, двехиляди и единадесета година, в състав

Председател: Х. Б.
Членове: Г. Т.
Д. Д.,

като разгледа докладваното от съдия Д. ч. гр. дело N 4993, по описа за 2011 г., взе пред вид следното, за да се произнесе:
Производство по чл. 577 ал.1 от ГПК вр. чл. 32а от Правилник за вписванията вр. чл. 278 ал.1 от ГПК.

Р.И.КО ООД обжалва с частна жалба определението от 18.02.2011 г. на Съдия по вписванията при СРС Н. К. по молба вх. №5725/18.02.2011 г.

Твърди се, че с посоченото определение съдията по вписвания отказва да впише нотариален акт от 18.02.2011 г. №23 том I рег. №660 дело 18 от 2011 г. на нотариус с рег. №*** на Нот. камара. С този нотариален акт дружеството е продало на г-н Е.К.Х. недвижим имот.

Твърди се, че отказът е незаконен. Съгласно чл. 6 ал.3 от Правилника за вписване, когато имотът се намира в район с одобрена кадастрална карта, той се описва с данните по чл. 60 т.1,7, ако те са налични. В тези случаи се прилага скица- копие от кадастралната карта, а не от кадастралните схеми. Производството по издаване на кадастрална карта, кадастрални регистри и схеми на самостоятелни обекти в сгради към кадастрални карти, се открива със заповед на изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър АГКК/. Изработването се извършва служебно, съгласно процедурите, предвидени в ЗКИР. Финансирането на дейностите по създаването, поддържането и съхраняването на кадастъра/съставна част от който са и кадастралните схеми/ се извършва, съгласно чл. 9 от ЗКИР чрез субсидии от бюджета на Министерство на регионалното развитие и благоустройството/МРРБ/, такси и други приходи. Гражданите не заплащат изработването на схеми на самостоятелни обекти, съгласно чл. 9 от ЗКИР. Единственото изключение е регламентирано в чл. 35а от ЗКИР, където е указано в кои случаи кадастралната карта, схемите на обекти, които са неразделна част от нея и кадастралните регистри се създават по искане на собственика или инвеститора- за отделни имоти или групи имоти, което се извършва за тяхна сметка. Тази законова възможност гражданите самостоятелно да искат създаването на кадастрална карта или схеми на самостоятелни обекти, е само за райони, за които няма заповед на изпълнителния директор на АГКК, за създаването на кадастрални карти.

Твърди се, че жабоподателят е представил пред Служба по вписвания удостоверение, от което е видно, че няма изработени схеми за самостоятелните обекти в сградата, която пък е нанесена. Излиза, че въпреки, че производството по изработването на кадастъра е безплатно, дружеството е принудено да плати, за да се разпореди с имотите си, активно да участва както в изработването на схеми, така и в дейността по създаването на имотния регистър. Твърди се, че от друга страна в имотния регистър се нанася единствено и само номера на идентификатора на обекта, въпреки, че има трайна практика на ВС за индивидуализацията на имот- неговите граници като същите не се вписват в имотния регистър което е в противоречие със Закона за кадастъра и имотния регистър.

Излага се довода, че разпоредбата на чл. 17 ал.3 от Наредба 3 от 28.04.2008 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри регламентира, че „когато схемите на самостоятелните обекти се са създадени заедно с кадастралната карта, те задължително се изработват при разпореждане със самостоятелни обекти в сграда” Наредба №3 не може да въвежда друг ред за изработка на кадастрални карти и схеми към тях, извън чл. 35 и чл. 35а от ЗКИР.

Твърди се, че съдията по вписвания следва да се съобрази с разпоредбите на чл. 9 чл. 35 чл. 35а от ЗКИР а не с Наредба №3 поради императивното изискване на чл. 15 ал.3 от Закона за нормативните актове: „Ако постановление, правилник, наредба или инструкция противоречат на нормативен акт от по- висока степен правораздавателните органи прилагат по- високия по степен акт”.

Съдът прецени доводите на частния жалбоподател и приема за установено следното:

Частната жалба е подадена в срок.

Съдията по вписвания, с определение от 18.02.2011 г. приема, че представения за вписване нотариален акт е в изискуемата от закона форма, датиран и подписан от страните и от нотариуса. Излага довода, че нот. акт не отговаря на изискването на чл. 6 ал.3 от Правилника за вписванията вр. чл. 49б от ЗКИР. Съгласно тези норми, имотите, находящи се в район с одобрена кадастрална карта следва да се описват с данните по чл. 60 т.1-7 от Закон за кадастъра и имотния регистър и на първо място с посочване на идентификатора на имота. В тези случаи към акта следва да се прилага и схема на обекта, който е предмет на сделката, респективно скица- копие от кадастралната карта на недвижимия имот. Посочва се, че нот. акт касае апартамент №1 на първи жилищен етаж в гр. София район „О.К.” УПИ VII-908 в кв. 28 по плана на София местността „О.К.”. Посочва се също, че съгласно Заповед РД-18-51/15.07.2010 г. на Изп. директор на Агенция по геодезия, картография и кадастър Дв 63/13.08.2010 г. и влязла в сила на 14.9.2010 г. за цялата територия на район „О.К.” има одобрени кадастрална карта и кадастрални регистри. Сградата, в който се намира апартаментът, обект на продажбата е построена в поземлен имот, за който има заснемане в цифровия кадастър за посочената територия. При описанието на имота в нот. акт няма посочване на идентификатора на земята. Съдията по вписвания счита, че към акта следва да се представи скица- копие на кадастралната карта, респективно схема на конкретния обект, издадена от Агенцията по геодезия, картография и кадастър. Излага довода, че обектите, изградени в груб строеж по смисъла на ЗУТ, са обект на кадастъра- виж чл. 23 от ЗКИР. Те могат да бъдат обект на транслативна сделка отделно от земята, в която са изградени и следва да бъдат заснети в кадастралната карта преди извършването на сделката. Твърди се, че заснемането е задължение на прехвърлителя/собственика/инвеститора/ и е условия за валидността на сделката. Съдията по вписвания се позовава на чл. 17 ал.3 от Наредба №3/28.04.2008 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри.

Съдът счита следното:
Съобразно практиката на ВКС действията на съдията по вписвания следва да се основават на Правилника за вписвания като може да се откаже вписване на нот. акт, който не отговаря на изискванията на ПВ / определение 218 от 14.05.2009 гр. дело 138/2009 г.к. II ВКС, съдия докладчик Светлана Калинова.

Правилник за вписванията:
Чл. 6. (1) Подлежащите на вписване актове трябва да съдържат:
а) (изм. - ДВ, бр. 86 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 22 от 2008 г., в сила от 01.03.2008 г.) собственото, бащиното и фамилното име, местожителството (постоянният адрес) и единният граждански номер на страните, а когато няма такъв - мястото и датата на раждане; когато една от страните е едноличен търговец или юридическо лице, посочват се фирмата (наименованието) и организационната форма; посочват се и съдът по регистрация, номерът на фирменото дело, седалището и кодът по БУЛСТАТ, а за вписаните в търговския регистър към Агенцията по вписванията - ЕИК; за местните и чуждестранните юридически лица, които нямат съдебна регистрация в Република България, се посочват фирмата, седалището и кодът по БУЛСТАТ, съответно ЕИК;
б) датата и мястото на издаването на акта;
в) (доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 31.07.2004 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2005 г.) описанието на имота, до който се отнася актът, с посочване на вида, местонахождението (община, населено място, адрес, местност), номера на имота, площта и/или застроената площ и границите;
г) (доп. - ДВ, бр. 86 от 1997 г.) цената на имота или на правото, съответно удостоверявания материален интерес.
(2) Разпоредбата на буква "в" не се прилага спрямо договорите за прехвърляне на наследство.
(3) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 31.07.2004 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2005 г.) Когато недвижимият имот се намира в район с одобрена кадастрална карта, описанията се извършват съобразно данните по чл. 60, т. 1 - 7 от Закона за кадастъра и имотния регистър. В тези случаи към акта се прилага скица-копие от кадастралната карта.



Чл. 6 ал.3 препраща към ЗКИР- чл. 60 т.1-7


Чл. 60. В част "А" на партидата се вписват:
1. идентификаторът;
2. видът на имота - поземлен имот, сграда или самостоятелен обект в сграда;
3. адресът;
4. границите на поземления имот (идентификаторите на съседните поземлени имоти, съответно на самостоятелните обекти в сграда);
5. площта в квадратни метри или в декари;
6. предназначението на имота;
7. етажността на сградата;


В чл. 52 ал.4 от ЗКИР е въведено изискване към собственика, инвеститора на сградата да предостави информация на службата по кадастъра:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2006 г.) Собственикът, съответно инвеститорът, е длъжен да предостави на службата по геодезия, картография и кадастър данните за изградените, надстроените, пристроените сгради, за сградите под повърхността на земята, за преустроените или премахнатите сгради, както и за съответните данни по чл. 34 при условия и по ред, определени с наредбата по чл. 31.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2006 г.) Не се издава разрешение за ползване на сграда или друг строеж преди собственикът, съответно инвеститорът, да представи удостоверение от службата по геодезия, картография и кадастър, че е изпълнено задължението по ал. 4.

Чл. 52 ал.4 от ЗКИР препраща към подзаконов нормативен акт- Наредба посочена в чл. 31 от ЗКИР


Чл. 31. Съдържанието, както и условията и редът за създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри се определят с наредба, издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството. Наредбата определя и класификатора за начина на трайно ползване на поземлените имоти.


НАРЕДБА № 3 ОТ 28 АПРИЛ 2005 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО, СЪЗДАВАНЕТО И ПОДДЪРЖАНЕТО НА КАДАСТРАЛНАТА КАРТА И КАДАСТРАЛНИТЕ РЕГИСТРИ
ИЗДАДЕНА ОТ МИНИСТЕРСТВО НА РЕГИОНАЛНОТО РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО В сила от 13.05.2005 г.
Обн. ДВ. бр.41 от 13 Май 2005г., изм. ДВ. бр.16 от 21 Февруари 2006г.

Наредба №3 Чл. 17. (1) (Изм. - ДВ, бр. 16 от 2006 г.) Схемите на самостоятелните обекти в сгради по етажи и се изработват за сгради, в които етажи или части от етажи принадлежат на отделни собственици или се владеят с отделни документи за собственост.
(2) (Нова - ДВ, бр. 16 от 2006 г.) Схемите на самостоятелните обекти в сгради се изработват заедно или отделно от производството по създаване на кадастралната карта и кадастралните регистри, което се определя със заповедта по чл. 35 или 35а ЗКИР.
(3) (Нова - ДВ, бр. 16 от 2006 г.) Когато схемите не са създадени заедно с кадастралната карта, ТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изработват при разпореждане със самостоятелни обекти в сграда, както и в случаите по чл. 52, ал. 4 ЗКИР.
(4) (Нова - ДВ, бр. 16 от 2006 г.) Извън случаите по ал. 2 и 3 схеми на самостоятелни обекти в сгради могат да се създават и по искане на собственика или друго заинтересувано лице.
(5) (Ал. 5 отм., предишна ал. 2 - ДВ, бр. 16 от 2006 г.) Схемите на самостоятелните обекти в сгради по етажи се изработват и поддържат в цифров и графичен вид по образец, одобрен от изпълнителния директор на АК.



Както се посочи по- горе чл. 52 ал.4 от ЗКИР има пред вид случаите, когато се построи сграда и е задължение на собственика/инвеститора да предостави данните на Службата по геодезия картография и кадастър. За неизпълнение на това свое задължение той носи административно- наказателна отговорност- чл. 96 ал.1 т.3 от ЗКИР. Тогава съобразно чл. 17 ал.3 от Наредба 3/2005 г. Агенцията по кадастъра следва да изпълни задължението си по закона /ЗКИР/ за изготвяне на схемите на обектите и даването им на идентификационни номера. Изработването на схемите се извършва чрез скициране на място или се използват данни от строителните книжа /чл. 17 ал.8/. В приложение №4 към Наредба №3/2005 г. се посочва, че при наличие на архитектурен план схемите на самостоятелните обекти в сградата се изработват в съответствие с него /т.3 от Приложението. Налице е и специална Наредба №15/23.07.2001 г. за структурата и съдържанието на идентификатора на недвижимите имоти в кадастъра Дв 71/14.08.2001 г. В чл. 2 ал.1 е посочено, че идентификаторът е уникален номер чрез който недвижимият имот се посочва еднозначно на територията на страната. В чл. 8 ал.2 се посочва, че идентификаторът се изписва в кадастралния регистър на недвижимите имоти, в регистъра на идентификаторите и промените им, в скиците и схемите, в част „А” на партидите на недвижимите имоти от имотния регистър, в актовете, с които се признава и прехвърля правото на собственост или се учредява, прехвърля, изменя или прекратява друго вещно право върху недвижимите имоти, както и в други случаи, определени в нормативен акт”.

Връзката между кадастъра и имотния регистър при Агенцията по вписвания се осъществява чрез идентификатора на недвижимите имоти:

ЗКИР:

Чл. 4. (В сила от 25.04.2000 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2006 г.) Кадастърът се създава, поддържа и съхранява от Агенцията по геодезия, картография и кадастър към министъра на регионалното развитие и благоустройството.
(2) Министърът на регионалното развитие и благоустройството упражнява ръководство и контрол по цялостната дейност във връзка с кадастъра.

Чл. 5. (1) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2004 г.) Имотният регистър се води и съхранява от Агенцията по вписванията към министъра на правосъдието.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2004 г.) Министърът на правосъдието упражнява ръководство и контрол по цялостната дейност във връзка с имотния регистър.
(3) Министърът на правосъдието издава наредба за воденето и съхраняването на имотния регистър.

Чл. 6. (1) Кадастърът и имотният регистър са свързани чрез двустранна връзка въз основа на идентификатора на недвижимите имоти.
(2) Основните данни за недвижимите имоти в имотния регистър се получават от кадастъра. Данните за правото на собственост и другите вещни права върху недвижимите имоти в кадастъра се получават от имотния регистър.
(3) Двустранната връзка по ал. 1 и обменът на данни между кадастъра и имотния регистър се осъществяват при условия и по ред, определени с наредба, издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството и министъра на правосъдието.



Чл. 8 ал.2 от ЗКИР предвижда такси, които се събират с оглед нанасянията в кадастъра.


Чл. 8. (1) Кадастърът и имотният регистър са публични.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2004 г.) За нанасяне в кадастъра, за съобщаване на процедури по чл. 35б, ал. 3 и по чл. 49а, ал. 1 и 4 и за справки и услуги по чл. 52, ал. 5, чл. 55 и 56 се заплащат такси в размери, определени с тарифа, одобрена от Министерския съвет.


С ПМС 175/05.08.1998 г. е приета Тарифа №14 за таксите, които се събират в системата на МРРБ и от Областните управители/Дв 94/12.08.1998 г./.

Неоснователен е доводът на жалбоподателя, че чл. 17 ал.3 от Наредба №3/2005 г. противоречи на Закона за кадастъра и имотния регистър и че не следва да се прилага. Доколкото чл. 17 ал.3 препраща към случаите по чл. 52 ал.4 от ЗКИР- случаите, в които имотът е приет с акт образец 16 /разрешение за ползване/- в тези случаи апартаментът следва да има идентификатор, който да се посочи в нотариалния акт и впише в Агенцията по вписвания. В случая е налице продажба на апартамент в груб строеж и въззивният съд счита, че е достатъчно посочването на идентификатора на земята в нотариалния акт.
В процесния нот. акт не е посочен идентификаторът на земята и отказът за вписване следва да се потвърди по изложените по- горе мотиви.

Съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ПОТВЪРЖДАВА на осн. чл. 577 ал.1 от ГПК вр. чл. 32 а от Правилник за вписванията вр. чл. 278 ал.1 от ГПК определението от 18.02.2011 г. на Съдия по вписванията при СРС Н. К. по молба вх. №5725/18.02.2011 г., с което е отказано вписване на нотариален акт от 18.02.2011 г. №**том I рег. №660 дело 18 от 2011 г. на нотариус с рег. №*** на нот. Камара за продажба от Р.И.КО ООД в полза на г-н Е.К.Х. недвижим имот.

Определението може да се обжалва с частна жалба при предпоставките на чл. 274 ал.3 от ГПК в едноседмичен срок, пред ВКС.

Да се изпрати копие от определението на частния жалбоподател- Р.И.КО ООД, представлявано от управителя г-н Г.Д.М..


ПРЕДСЕДАТЕЛ: Членове: 1. 2.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: продажба на ап. в груб строеж - чл. 6, ал. 3 ПВ
Ново мнениеПубликувано на: 25 Окт 2011, 19:47 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: 18 Авг 2009, 09:19
Мнения: 471
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е № …

гр.София, 05.05.2011 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ІV-В отделение, в закрито заседание на пети май две хиляди и единадесета година в състав:

Председател: Ерик Василев
Членове: Геноева Николаева
мл.с. Румяна Спасова

като разгледа докладваното от съдия Ерик Василев частно гражданско дело № 4615 по описа за 2011 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Производство по чл.278, във връзка с чл.577, ал.2 ГПК.
С определение от 18.02.2011 г. на съдия по вписванията при СРС, с което е отказано вписване на договор за продажба на недвижим имот, оформен с нотариален акт № **, том І, рег.№ 660, дело № 18/18.02.2011 г. на нотариус с рег.№ 536 в регистъра на Нотариалната камара.
Срещу определението е подадена частна жалба с вх.№ 18-00-05/09.03.2011 г. от Е.К.Х. с твърдения, че отказът е незаконосъобразен. Изложени са съображения, че няма законово изискване да се прави нарочна схема за самостоятелен обект, като условие за издаване на нотариални актове, с които се признават и прехвърлят вещни права, без значение дали има влязла в сила кадастрална карта и кадастрален регистър за съответния район. Предметът на сделката е индивидуализиран, поради което липсата на схема за самостоятелния обект не влияе на валидността на сделката.
Частната жалба е неоснователна.
Предмет на обжалване е отказ да се впише сключена възмездна сделка за прехвърляне на вещно право върху индивидуализиран самостоятелен обект, изграден в „груб строеж” в предвидена за построяване сграда в район „О.К.” – гр.София, поради липса на схема на обекта, респ. скица-копие от кадастралната карта на недвижимия имот върху който е била изградена сградата.
Съгласно чл.49б от Закона за кадастъра и имотния регистър /ЗКИР/, след одобряването на кадастралната карта и кадастралните регистри за съответната територия за издаване на актове, с които се признава или се прехвърля право на собственост, или се учредява, прехвърля, изменя или прекратява друго вещно право върху недвижим имот, се издават скици-копия от кадастралната карта, издадени от Агенцията по геодезия, картография и кадастър. Със заповед № РД-18-51/15.07.2010 г. на Изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър са одобрени кадастрална карта и кадастрален регистър за район „О.К.”, област София, а според приложеното към нотариалната сделка удостоверение от 16.02.2011 г. на АГКК е видно, че за поземления имот, находящ се на ул.”М.К.” № **, район „О.К.”, има идентификатор, но няма изработени и отразени схеми на самостоятелни обекти.
Когато недвижимият имот се намира в район с одобрена кадастрална карта, описанията се извършват съобразно данните по чл.60, т.1-7 от ЗКИР като в този случай, към акта се прилага скица-копие от кадастралната карта (чл.6, ал.3 от Правилника за вписванията). Според чл.17, ал.3 от Наредба № 3/28.04.2005 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, когато схемите не са създадени заедно с кадастралната карта, те задължително се изработват при разпореждане със самостоятелни обекти в сграда, като при непредставяне на схемите от собственика, респективно от инвеститора, не се издава разрешение за ползване – чл.52, ал.5 от ЗКИР. Видно от описанието на прехвърляния самостоятелен обект на собственост в нотариалния акт, същият е изграден в „груб строеж”, което се потвърждава от констативен протокол от 22.07.2008 г. на Столична община – район „О.К.”, представен като приложение към документите за съставяне на нотариалния акт. Съгласно чл.23 от ЗКИР, обект на кадастъра са: 1. поземлен имот; 2. сграда, включително изградена в груб строеж и 3. самостоятелен обект в сграда. По смисъла на § 5, т.39 от ДР на Закона за устройство на територията, „обект” е самостоятелен строеж или реална част от строеж с определено наименование, местоположение, самостоятелно функционално предназначение и идентификатор по ЗКИР.
Договорът за продажба на недвижим имот подлежи на вписване, което има значение с оглед противопоставянето му на трети лица, които по-рано са придобили от същия собственик и са вписали вещни права върху недвижимия имот. Евентуалното оспорване валидността на договора и възникването на правен спор във връзка с действителността на сключената възмездна сделка не е предмет на разглеждане в настоящото производство, но с оглед особените изисквания на чл.17, ал.3 от Наредба № 3/28.04.2005 г., във връзка с чл.77, ал.2 от ЗКИР, следва да се приеме, че липсата на идентификатор за някой от предвидените в чл.23 от ЗКИР обекти е пречка за издаване на акт за прехвърляне на вещни права върху тези имоти. В случая е била сключена възмездна сделка за прехвърляне на вещно право върху индивидуализиран самостоятелен обект, изграден в „груб строеж” в предвидена за построяване сграда в район „О.К.” – гр.София, за който има одобрени кадастрална карта и кадастрален регистър, като според нотариалния акт се прехвърля право на собственост върху вече изграден обект със съответните идеални части от общите части на сградата и от правото на строеж върху мястото. Съдът счита, че неправилно е било изискано да се посочи в нотариалния акт идентификатор на поземления имот върху който е изградена сградата, тъй като правото на строеж вече е било реализирано и е достатъчно идентификатор на самостоятелния обект в сградата. Само в случаите, когато самостоятелният обект в сградата се прехвърля заедно с правото на собственост върху поземления имот, респективно със съответните идеални части от поземления имот, или правото на строеж не е реализирано до степен „груб строеж” (арг. от чл.23, т.2 от ЗКИР) е необходимо, с оглед особените изисквания на закона, посочване на идентификатор на поземления имот върху който ще се изграждат обекти по смисъла на § 5, т.39 от ДР на Закона за устройство на територията.
Предвид изложеното, настоящият състав намира, че процесуалните действия на съдията по вписванията при Районен съд – град София, са съобразени с изискванията на закона, поради което постановеното определение е правилно и следва да се потвърди, а подадената частна жалба се остави без уважение.
С оглед изложеното и на основание чл.278, ал.2 ГПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ УВАЖЕНИЕ частна жалба с вх.№ 18-00-05/09.03.2011 г. подадена от Е.К.Х., ЕГН **********,*** срещу определение от 18.02.2011 г. съдържащо отказ на съдия по вписванията при Районен съд – град София.
Определението може да се обжалва пред Върховния касационен съд в едноседмичен срок от връчването му на Е.К.Х., ЕГН **********, при условията на чл.280 ГПК.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов