КЛУБ НА СЪДИИТЕ ПО ВПИСВАНИЯТА

Този форум е част от нашия стремеж за професионализъм в работата и максимална прозрачност
Дата и час: 19 Мар 2024, 05:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: скица на поземлен имот
Ново мнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 13:43 
След прехвърляне на част от наследствен поземлен имот къща с дворно место установявам, че на същия не са нанесени вярно застроената площ. Като квадратурата се разминава почти двойно с реалността. Тоест сградата е със застроена площ от 45 м2 а на скицата са записани 91 м2. И понеже къщата е на три етажа аз вече има палат от 273 квадратни метра.А къщата е строена 1967г като има и строително разрешение именно за тази площ.
И ли меко казано някой е "рисувал по спомени" а не чертал кадастралната карта.
При запитване в кадастъра ми беше обявено че ако имам претенции нямам никакви права за да се отстрани една техническа грешка.Или си наема геодезисти и да си заплатя всички разходи на тях плюс още една купчина документи на кадастъра.
Така ли трябва да процедирам при условия че някой не си е свършил работата и на него му е платено за "свършената" работа от моите пари тоест от данъците които плащам на държавата.
Или има и друг вариант. Има ли някаква съдебна практика защото ми беше леко намекнато да не се разправям чрез съда.


Докладвай
Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов